Mikulášska čižma

Adventný čas tešenia sa na Vianoce je opäť v našich rodinách. Dlhé večery sú ako svtorené na tvorenie s blízkymi. Mikulášska čižma poteší vaše deti, Mikuláša a skrášli Váš domov až do Vianoc.

DSC04804

 

Táto Mikulášska čižma je jednou z inšpirácií, ktorá nadchla aj mnohých kolegov v našom televíznom štábe:) A predsa je jej výroba ozaj veľmi jednoduchá. Posúďte sami: Vystrihnite si z tvrdého kartónu obrys čižmy. / Ja som zvolil gotickú, takmer šašovskú:)/ Obtiahnite ju z jednej strany kúskom látky tak, že ju na zadnej strane po obvode prichytíte lepiacou pištoľou. Veľmi ju nenapínajte, aby ste čižmu mohli vypchať vatou. Zakrútenú špičku vytvorte z dôtika a prilepte zozadu lepiacou pištoľou. Drôtik omotajte farebným špagátom alebo stužkou a na koniec zaveste rolničku či väčšiu korálku. Teraz už ostáva čižmičku vyzdobiť. Spodnú časť som omotal stužkami rôznych farieb, hrúbok a textúr. Nebojte sa namotať srtužky jednu cez druhu:) Ďalej som nalepil na čižmu do špirály stočenú hrubšiu šnúrku a vrchný okraj som vyzdobil kúskom inej látky zastrihnutej cik cak. Pridal som zopár rolničiek, môžte pokojne použiť aj korálky a širšou zamatovou stužkou som čižmu zakončil. Ak sa Vám moja topánka páči, nechajte sa inšpirovať. Ak však použijete iné šnúrky a stužky, zbytky látky z plesových, alebo aj letných šiat, Váš výtvor bude osobitý a verte, že bude tiež krásny……


Ak ste dokázali vyrobiť alebo ukuchtiť dielko podľa nášho návodu, nenechajte si ho len pre seba. Ukáže ho aj ostaným šikovníčkom! Odfotografujte ho a pošlite nám do Galérie cez FORMULÁR.