Štartér – biele – farebné

Štartér biele farebné 1
 
Aby sa deň vydaril a mali sme veľa síl na hry, povinnosti i zábavu, musíme svoje telo dobre naštartovať. Ľahko si zapamätáte tri kľúčové slová: štartér – biele – farebné. Štartér sú celozrnné obilniny. Biele sú bielkoviny, ako cottage chees, tvaroh, mlieko, alebo jogurt. Farebné je ovocie, alebo zelenina podľa chuti. Vytvorte si vlastné kombinácie a začnite deň zdravo a chutne.

Čo budete potrebovať:
  • 2 hrnčeky ovsených vločiek
  • 3 polievkové lyžice hnedého cukru
  • 2 polievkové lyžice obľúbených orieškov /kešu, lúpané mandle, vlašské orechy pod./
  • 2 polievkové lyžice obľúbených semienok /tekvicových, slnečnicových a pod./
  • 2 dl pomarančového džúsu
  • sušené ovocie podľa chuti /slivky, marhule, jablká, brusnice a pod./
Ako na to:
  1.  Dva hrnčeky ovsených vločiek, cukor, oriešky a semienka zmiešame vo väčšej miske. Podľa chuti môžete pridať aj kokos. Zmes zalejte pomarančovým džúsom a premiešajte.
  2.  Zmes rozložte na plech na papier na pečenie. Pečte v rúre 20 – 25 min na 180 stupňov. Počas pečenia 2-3 krát premiešajte.
  3.  Po upečení a ochladení pridajte umyté sušené ovocie.  Zmes – štartér –  vám vydrží v uzavretej nádobe niekoľko týždňov.
  4.  Na raňajky si k štartéru pridajte biele: biely jogurt, alebo sojový jogurt, alebo mileko, alebo ryžové mlieko. K štartéru a bielemu niečo farebné:  čerstvé ovocie. Svoju obľúbenú trojkombináciu si namixujte do pohára, do misky, alebo do škatuľky na desiatu či na výlet.

Predveďte svoje dielko v našej Galérii:

Ukážte svoje raňajky v štýle Štartér – biele – farebné aj ostatným maškrtníkom! Odfotografujte ich a pošlite nám ho do Galérie cez KONTAKT.