Trasľavka z cedidla

Tento kuchynský nápad nám znova pripomenie, že aj nepotrebným a poškodeným veciam môžeme pri troche chcenia a šikovnosti vdýchnuť nový život. A keď na ne dýchne aj roztopašník vietor, odmenia sa nám cinkajúcou symfóniou. „Trasľavku z cedidla“ môžete zavesiť nad váš jedálenský stôl, na balkón, alebo nad stôl na terase či strom v záhrade. Odmenou vám bude cililing a chvejúca sa krása. Zaveste si na cedilo všetko, čo už neplní svoju funkciu, ale s čím sa nechcete rozlúčiť.

 

  • 1 kuchynské cedidlo – najlepšie farebné, smaltované
  • Šnúrky, tenké stužky
  • Plastové a sklenené ozdoby a korálky
  • Vidlička, lyžička, mini strúhalo, formička na košíčky, vykrajovačka na koláče…
  • Jemný drôtik
  • Vrtáčik na dierky

 

  1. Tenkú stužku, alebo šnúrku navlečte do ihly – bude sa vám lepšie pracovať. Postupne navliekajte korálky a gombíky, prestriedavajte tvary a farby.
  2. Na šnúrku, alebo drôtik upevnite kovové ozdoby. Využite všetko, čo už v domácnosti nepotrebujete a predsa sa s tým nechcete rozlúčiť – obľúbenú lyžičku, vidličku, pliešok, vykrajovačku.
  3. Vytvorené prívesky upevnite cez dierku na cedilo drôtikom, šnúrkou. Ak nemáte možnosť prevŕtať napr. do lyžičky dierku, prilepte prívesky lepiacou pištoľou.
  4. Cedidlo – lustrovú ozdobnú trasľavku – zveste na miesto, kde sa hýbe vzduch.

 

Ak ste dokázali vyrobiť alebo ukuchtiť dielko podľa nášho návodu, nenechajte si ho len pre seba. Ukáže ho aj ostaným šikovníčkom! Odfotografujte ho a pošlite nám do Galérie cez FORMULÁR.