Záložky do knihy

Princezná so zlatými vlasmi, Popolvár najväčší na svete či chlapček veľký ako hrášok… To všetko sú hrdinovia, s ktorými môžeme prežívať dobrodružstvá v rozprávkach. A aby sme sa k nim vedeli vrátiť vždy na tom správnom mieste, na to nám poslúži záložka do knihy. Poďte si ich s nami vyrobiť.

 

  • Stužky rôznych farieb široké 1 až 2 cm
  • Gombíky
  • Filcové podložky pod tanier /alebo hotové filcové ozdoby/
  • Krajčírska gumička /klobúková guma/
  • Ihla, niť, lepiaca pištoľ

 

  1. Prvú záložku si urobíme z filcovej podložky pod tanier – teda podložky určenej na prestieranie. Vystrihnite z nej 25 cm dlhý a 2 cm široký pruh. Z podložky inej farby vystrihnite väčší a menší kvietok. Položte ich na seba, do stredu umiestnite pekný gombík a všetko prišite /alebo prilepte/ na prúžok.
  2. Na druhú podložku si odstrihnite asi 15 cm klobúkovej gumičky a spojte uzlíkom. Asi 2 cm širokú a 40 cm dlhú textilnú stuhu na okraji zahnite asi 2 cm. Na miesto preloženia prišite pekný väčší gombík. Druhý koniec stuhy rovnako ohnite a zašite. Pred zošitím však do slučky vložte gumičku. Stužku položte na stránku, kde ste prestali čítať. Knihu zatvorte a záložku preložte cez prednú stranu. Gumičku pretiahnite cez gombík.

 

Ak ste dokázali vyrobiť alebo ukuchtiť dielko podľa nášho návodu, nenechajte si ho len pre seba. Ukáže ho aj ostaným šikovníčkom! Odfotografujte ho a pošlite nám do Galérie cez FORMULÁR.