Domček z drevených paličiek

Domček, domček, kto v tebe býva? Mama, ocko a deti,  pre ktoré sme pripravili nápad, ako sa dá z lekárskych paličiek postaviť skutočný dom. S okienkami aj otváracími dverami. Domček pre bábiky, aj chalupa pre farmára. Pustite sa s nami do stavby svojho prvé domu. Potom už stačí len pohľadať zmenšovacie kúzlo a môžete sa celá rodina sťahovať!

 

 • Drevené paličky /na internete ich hľadajte pod názvom lekárske lopatky/
 • Tyčinkové lepidlo,
 • Kúsok papiera
 • Špajle
 • Lepidlo na drevo, alebo lepiaca pištoľ
 • Farby, štetce na vymaľovanie
 • Kartón
 • Kúsok trávnika, plastové zvieratká, mini nábytok…. na zariadenie a bývanie

 

 1. Začnite tým, že si vytvoríte z kartónu pracovnú pomôcku – vystrihnite veľké tlačené „L“. Vznikne tak pravý uhol, do ktorého začnite ukladať paličky. Po bokoch preložte ďalšou paličkou a prilepte.
 2. Drevené paličky sa dajú ľahko strihať. Polovice steny prestrihnite – vznikne otvor na dvere do domčeka. Na hornom aj dolnom okraji nechajte aspoň po jednej paličke, aby sa vám domček nerozpadol.
 3. Z drevených špajlí urobte krížik a nalepte do okenného otvora domčeka. Zmenšením dvoch nových paličiek vám vznikne  okenné orámovanie – nalepte ich  nad a pod okno.
 4. Kartón v tvare „L“ použite aj na výrobu dverí. Drevené paličky nastrihajte podľa veľkosti otvoru na dvere. Aby držali dvere pokope, prelepte ich šikmo ďalšou paličkou. Kúsok papiera v strede prehnite, jeden okraj nalepte na dvere, jeden na domček.
 5. Takýmto spôsobom vytvorte všetky 4 steny domčeka.
 6. Na vytvorenie strechy zlepte dve a dve paličky na okraji. Tak vám vznikne štít šikmej strechy. Oba štíty spojte dvoma dlhšími a tenšími paličkami. Vytvoríte ich prestrihnutím a zlepením dvoch paličiek. Na krov domu nalepte paličkové šindle.
 7. Nakoniec stačí zlepiť všetky štyri steny domčeka a strechu a celý domček vymaľovať.

 

Ak ste dokázali vyrobiť alebo ukuchtiť dielko podľa nášho návodu, nenechajte si ho len pre seba. Ukáže ho aj ostaným šikovníčkom! Odfotografujte ho a pošlite nám do Galérie cez FORMULÁR.